Gå till innehåll

Styrelsen Stockholms partidistrikt

Styrelsen för 2023

Ordinarie ledamöter

Anders Ygeman, ordförande
anders.ygeman@riksdagen.se

Talla Alkurdi
talla.alkurdi@regionstockholm.se

Frida Bengtsson
frida.bengtsson@handels.se

Elsemarie Bjellqvist
elsemarie@bjellqvist.se

Emilia Bjuggren
emilia.bjuggren@stockholm.se

Felix Finnveden, facklig ledare
felix.finnveden@kommunal.se

Elvir Kazinic
elvir.kazinic@hotmail.com

Catharina Piazzolla, kommunsekreterare
catharina.piazzolla@socialdemokraterna.se

Mirja Räihä
mirja.raiha@riksdagen.se

Daniel Vencu Velasquez Castro
daniel.vencu.velasquez.castro@riksdagen.se

Mattias Vepsä, studieledare
mattias.vepsa@riksdagen.se

Ulf Walther
sosse@walther.se

Karin Wanngård
karin.wanngard@stockholm.se

Ersättare och adjungerade

Johan Danielsson
johan.danielsson@lo.se

Sultan Kayhan
sultan.kayhan@outlook.com

Anders Göransson
anders_goransson@telia.com

Lowisa Ivman Anderzon
lowe.anderzon@kommunal.se

Markus Kallifatides
markus.kallifatides@riksdagen.se

Hanna Jokio
sdnhanna@gmail.com

Gunnar Söderholm
gunnarsoderholm.53@gmail.com

Camila Salazar Atias
salazaratias@gmail.com

Adjungerade
Tara Twana, Kvinnodistriktet
tara.twana@gmail.com

Lisa Diaz, SSU-distriktet
lisa.diaz@ssu.se

Rosaline Marbinah, Tro- och solidaritet-distriktet
rosaline.marbinah@gmail.com

Publicerad